Projekt "Atlas rozmieszczenia ważek Polski"

Centrum Atlasu
(koordynacja projektu, kontakty ze współpracownikami, gromadzenie i obróbka danych):

Rafał BERNARD, Poznań
Paweł BUCZYŃSKI, Lublin
Grzegorz TOŃCZYK, Łódź

Zespół autorski
(przygotowanie techniczne i merytoryczne Atlasu):

Rafał BERNARD, Poznań
Paweł BUCZYŃSKI, Lublin
Grzegorz TOŃCZYK, Łódź
Jacek WENDZONKA, Poznań

Autorzy danych
Tim ADRAIENS
Janusz BALLARIN
Barbara BANASZKIEWICZ
Małgorzata BARANOWSKA
Krzysztof BARANOWSKI
Justyna BARTECZKA
Janina BARTUZI
Jerzy BARTUZI
Tomasz BAZIAK
Rafał BERNARD
Alicja BIEDRZYCKA
Bronisława BIERNAT
Grzegorz BISTUŁA-PRÓSZYŃSKI
Adriana BOGDANOWSKA
Marta BOROŃ
André BÖNSEL
Thomas BROCKHAUS
Edyta BUCZYŃSKA
Paweł BUCZYŃSKI
Klaus BURBACH
Szymon BZOMA
Adam CHWIROT
Mateusz CIECHANOWSKI
Stanisław CIOS
Matthijs COURBOIS
Ben CROMBAGHS
Piotr CUBER
Paweł CZACHOROWSKI
Stanisław CZACHOROWSKI
Robert CZAJCZYŃSKI
Piotr CZARNECKI
Maciej CZERNIK
Bogusław DARAŻ
Tim DE BOER
Theo DE JONG
Geert DE KNIJF
Michael DIEKE
Dominika DOLATA
Paweł T. DOLATA
Aleš DOLNÝ
Patrycja DOMINIAK
Elena DYATLOVA
Tim FAASEN
Waldemar FLUDER
Tomasz GAŁBAS
Andrzej GARBALEWSKI
Małgorzata GĘBALA
Bruno GILARD
Marek GILEWSKI
Jerzy GNIATKOWSKI
Mariusz GORZENIEWSKI
Katarzyna GOWOREK
Michał GRABOWSKI
Emilia GRĄDZICKA
Tomasz GRONOWSKI
Judyta GULATOWSKA
Mariusz GWARDJAN
Mathias HARTHUNG
Grzegorz HEBDA
Ireneusz HEBDA
Krzysztof HENEL
Andrzej HOSZOWSKI
Marcin ILCZUK
Sylwia ILCZUK
Ryszard JANKOWSKI
Paweł JARZEMBOWSKI
Igor JATULEWICZ
Anna JAŻDŻEWSKA
Teresa JAŻDŻEWSKA
Paweł JĘDRYCZAK
Tadeusz JĘDRYCZAK
Michał KACZOROWSKI
Vincent KALKMAN
Paweł KAŹMIERCZAK
Wojciech KAŹMIERCZAK
Marcin KLECZEWSKI
Małgorzata KLUKOWSKA
Bram KOESE
Andrzej KONOPKA
Dariusz KONOPKO
Dominik KOPEĆ
Jakub KORDAS
Michał KORNIKLUK
Andrzej KOSSAKOWSKI
Paweł KOSTUJ
Tomasz KOSUT
Jan K. KOWALCZYK
Michał KOWALCZYK
Marek KOWALSKI
Magdalena KOZYRA
T. KRĘŻEL
Rafał KRÓLIK
Adam KRUPA
Dominik KRUPIŃSKI
Aneta KRUPSKA
Kamil KRYŃSKI
Wanda KULA
Adam KUŃKA
Rafał KURCZEWSKI
Wojciech KURZAWSKI
Marcin KUTERA
Agnieszka LANDOWSKA
Adam LARYSZ
Iwona LESIUK
Krzysztof LEWANDOWSKI
Agnieszka LICHWAŁA
Rosemarijn LOEB
Andrzej ŁABĘDZKI
Grażyna ŁĄCKA
Katarzyna ŁĄKOWSKA
Dominik ŁĘGOWSKI
Krzysztof ŁOPATA
Dorota ŁUKASIK
Leon MACHURA
Wojciech MADEJ
Janusz MAJECKI
Dawid MARCZAK
Piotr MARCZAKIEWICZ
Adam MARKIEWICZ
Eugeniusz MARKIEWICZ
Andreas MARTENS
Piotr MASIARZ
Maciej MASTALERZ
Michał MATYSKIEL
Günther MAUERSBERGER
Rüdiger MAUERSBERGER
Miłosz MAZUR
Wiaczesław MICHALCZUK
Adam MICHALCZYK
Józef MICHALSKI
Piotr MICHALSKI
Dariusz MICHAŁOWSKI
Tomasz MICHNO
Grzegorz MICHOŃSKI
Stefan MIELEWCZYK
Piotr MIKOŁAJCZUK
Artur MIKOŁAJEWSKI
Ewa MIŁACZEWSKA
Alicja MISZTA
Wouter MOERLAND
Przemysław MROWIŃSKI
Kamil NAGÓREK
Kamila NAREWSKA
Paweł NISKI
Gabor NOWACZYK
Agata OLEJNICZAK
Ryszard ORZECHOWSKI
Wojciech OSTAPOWICZ
Agnieszka OSTRACH-KOWALSKA
Łukasz OSTROWSKI
Miłosz OWIEŚNY
Piotr PALUSZKIEWICZ
Anna PAPIERSKA
Agnieszka PARAPURA
Leszek K. PAWŁOWSKI
Beata PIEKARSKA
Wacław PIETRASZKIEWICZ
Lech PIETRZAK
Tomasz PIETRZAK
Elżbieta PIGULSKA
Witold PŁACHTA
Barbara PRYM
Monika PUŁA
Stanisław PUSZCZYŃSKI
Marcin RACHEL
Michał RADZISZEWSKI
Piotr RAKOWSKI
Sophie ROUYS
Robert ROZWAŁKA
Bogdan RUDZIONEK
Tomasz RUTKOWSKI
Anna RYCHŁA
Mirosław RZĘPAŁA
MARCIN SACHA
Juliusz SAMOLĄG
Artur STAWICKI
Joachim SCHULZE
Janusz SCHÜTZ
Katarzyna SKOWROŃSKA
Jan SOORS
Krzysztof SPAŁEK
Agata STAWICKA
Przemysław STOLARZ
Przemysław SUJAK
Krzysztof SUROWIAK
Karol SZUKALSKI
Leszek SZUKALSKI
Wojciech SZUKALSKI
Jakub SZYMAŃSKI
Agnieszka ŚLUSARCZYK
Szymon ŚNIEGULA
Rafał ŚWIERAD
Konrad ŚWITALSKI
Dawid TATARKIEWICZ
Vasco TENNER
Mirosław TETERYCZ
Jörn THEUERKAUF
Jelle TIENSTRA
Jolanta TONDYS
Grzegorz TOŃCZYK
Dariusz TYRPIN
Tim VAN DEN BROEK
Rob VAN DE HATERD
Tommer VERMAAS
Jana VOKURKOVA
Kamila WAREWSKA
Roman WĄSALA
Andrzej WĄSICKI
Łukasz WENCLEWSKI
Jacek WENDZONKA
Mirosław WIĘCEK
Hansruedi WILDERMUTH
Tomasz WILŻAK
Nadine WISSIG
Marcin WITCZAK
Franciszek WOJTAS
Grzegorz WOŹNIAKOWSKI
Michał WÓJTOWICZ
Katarzyna WYBRANIEC
Przemysław WYSOKI
Piotr ZABŁOCKI
Grażyna ZABŁODZKA
Andrzej ZAWAL
Karol ZEMKO
Przemysław ZIĘBA
Piotr ZIĘCIK
Karolina ZMYŚLONA
Michał ŻMUDA
Tomasz ŻUK
Adam ŻURAWLEW
Danuta ŻURAWLEW
Przemysław ŻURAWLEW
Waldemar ŻYŁA

 

Lista osób, które przesłały materiały lub dane.

Osobom tym serdecznie dziękujemy!

Renata AFRANOWICZ
Józef BEDNARA
Eugeniusz BIESIADKA
Sulina BORZYSZKOWSKA
Jacek CHOBOTOW
Wojciech CZARNIAWSKI
ANNA DEMBICKA
ARKADIUSZ DĘBAŁA
GRZEGORZ GRZYWACZEWSKI
RAFAŁ GOSIK
Izabela HAJDAMOWICZ
Otakar HOLUŠA
Justyna JASKÓLSKA
Iwona KISICKA
Ignacy KITOWSKI
Janusz KLOSKOWSKI
Paweł KLUSEK
Paweł KOŁODZIEJCZYK
Lech KOZIRÓG
Martin KUKWA
Joanna PAKULNICKA
Krzysztof PAŁKA
Ewa PIETRYKOWSKA
Alina RODZIEWICZ
Maciej RODZIEWICZ
Wojciech PŁASKA
Przemysław STACHYRA
Bernard STANIEC
Robert STRYJECKI
Witold WAWRZKIEWICZ
Cezary WÓJCIK
Magdalena ZGIERSKA
Włodzimierz ZWOLSKI


www.odonata.pl